آیین افتتاح و بهره برداری از سنگ شکن و کارگاه تولیدی شن و ماسه شهرداری وحدتیه +تصاویر

آیین افتتاح و بهره برداری از سنگ شکن و کارگاه تولیدی شن و ماسه شهرداری وحدتیه با حضور معاون عمرانی استاندار بوشهر، فرماندار دشتستان، بخشدار سعدآباد امام جمعه وحدتیه، امام جمعه سعدآباد، شهردار وحدتیه و اعضاء شورای شهر، جمعی از مسئولین شهرستان و تعداد کثیری از معتمدین شهر وحدتیه...

وحدتیه نیوز : محمدحسن باستی، معاون امور عمرانی استاندار بوشهر ضمن تشکر ویژه از تلاش ستودنی شهردار وحدتیه جهت احداث سنگ شکن در راستای ایجاد اشتغال و درآمد پایدار جهت شهرداری گفت: ما در استان بوشهر با توجه به حجم قابل توجه پروژه های عمرانی که در سطح کشور به خود اختصاص داده ایم توجه ویژه ای به عمران شهری و شهرداری ها مبذول داشته ایم.

محمدحسن باستی افزود: در مجموع ۳۷ شهر استان و شهرداری های آن برای اداره بهتر امور شهری قطعا تاکید بر توسعه شهرداری ها می باشد تا به سمت منابعی بروند که هم توسعه منابع را در پیش داشته باشد و هم بخش ظرفیت های عمرانی استان را در بر بگیرد که یکی از آنها تاسیس سنگ شکن است.

وی ادامه داد: شهرداری ها برای تامین منابعی که در آسفالت کوچه ها و خیابان ها نیاز دارند می توانند از محصولات سنگ شکن استفاده نمایند. همچنین در سایر پروژه های عمران شهری نیز می توانیم از ظرفیت تولید مصالح سنگ شکن ها استفاده کنیم.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر عنوان کرد: در سال جاری در بحث ماشین آلات، به شهرداری هایی که بتوانند فعالیت های عمرانی انجام بدهند بودجه ویژه اختصاص می دهیم.

باستی تاکید کرد: شهرستان دشتستان یکی از شهرستان هایی است که توانسته بخش اعظمی از بودجه ی فعالیت های عمرانی استان را به خود اختصاص بدهد و از این به بعد بیش از ۳٫۵ برابر از اعتبارات ارزش افزوده نسبت به سال های گذشته استفاده خواهد کرد.

شهردار وحدتیه در گفتگو با وحدتیه نیوز :خداوند را شاکریم که در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بنا به فرموده مقام معظم رهبری توانستیم چنین مجموعه ارزنده ای را افتتاح کرده و به بهره برداری برسانیم و گامی بلند در توسعه و اشتغال میهن عزیزمان برداریم.

صفایی، در خصوص این پروژه اظهار داشت: با مصوبه شورای اسلامی شهر- معدنی به مساحت ۸۴ هکتار خریداری شد.

وی افزود: مزیت معدن ما این است که آورده آن بسیار فوق العاده است و انواع محصولات را داریم، و به تایید کارشناس ارشد مهندسی صنایع استان جزو معدود معادنی (در استان بوشهر) است که هیچگونه معارضی ندارد، همچنین دسترسی به کلیه منابع آن بسیار آسان است.

صفایی با اشاره به محصولات معدن گفت: انواع و اقسام مصالح من جمله مخلوط، سنگ لاشه، سنگ مالون، مغزه و سنگ گچ از این معدن به دست می آید همچنین ٢ تا دره آبرفتی دارد و اینها جزو محاسن آن است.

شهردار وحدتیه اذعان داشت: در راستای احداث سنگ شکن، بعد از خریداری این واحد نسبت به احداث سوله و استخر ذخیره آب به میزان ۹۰۰ متر مکعب، حفر چاه عمیق به متراژ ۱۱۲ متر، ایجاد تاسیسات برق و نصب ترانس ۴۰۰ کیلووات، احداث ساختمان دوطبقه تاسیسات و اتاق کنترل، نصب دستگاه های پیشرفته از قبیل کوبیت وماسه ساز و  سرند  وفیدر دومحوره اقدام کرده ایم.

وی افزود: باسکول ۶۰ تنی، ساختمان و سایر ملزومات موردنیاز و خرید بیل مکانیکی کوماتسو لودر بزرگ، مزدا دوکابین و دو دستگاه کمپرسی با اعتباری حدود ۳۴ میلیارد ریال از دیگر اقدامات در مسیر احداث این واحد تولیدی بوده است. این تنها یکی از پروژه های شهرداری وحدتیه می باشد.

صفایی با اشاره به کاهش مصرف آب در روند تولید گفت: دو حوضچه آرامش در حال احداث است که قصد داریم با استفاده از آنها آب مصرف شده جهت شستن ماسه با دستگاه ها را مجددا به چرخه تولید برگردانیم. با توجه به کم آبی و علی رغم وجود استخر آب، با ایجاد این حوضچه ها تقریبا ۶۰ تا ۷۰ درصد این آب استحصال شده و مجددا به چرخه بازمی گردد.

وی ضمن برشمردن مصالح تولیدی و آورده های کارگاه و سنگ شکن وحدتیه گفت: محصولات تولیدی معدن شامل ماسه شسته، بیس، ساب بیس و شکسته، شن بادامی و علاوه بر اینها مخلوط سرندی و قلوه سنگ می باشد.

شهردار وحدتیه با اشاره به تلاش های مجموعه شهرداری در جهت عمران و آبادی شهر گفت: اکنون اولین قرارداد این مجموعه سنگ شکن به میزان فروش ۳۰ هزار تنی منعقد شده است.

 

برچسب ها

اخبار مرتبط با این خبر

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماSorry. No data so far.

تازه ترین اخبار