اعطای مهلت به محکوم قصاص پای چوبه دار در بوشهر

به گزارش وحدتیه نیوز به نقل ایرنا، علی حسن پور روز یکشنبه افزود:قاتل در سال ۷۴ بدلیل اختلاف با شکلیک تیر در یکی از شهرستان های استان بوشهر مرتکب این جرم شده بود. وی یادآورشد:باوجود فراهم بودن تمامی شرایط و امکانات برای اجرای حکم و انجام تشریفات قانونی و...

به گزارش وحدتیه نیوز به نقل ایرنا، علی حسن پور روز یکشنبه افزود:قاتل در سال ۷۴ بدلیل اختلاف با شکلیک تیر در یکی از شهرستان های استان بوشهر مرتکب این جرم شده بود.
وی یادآورشد:باوجود فراهم بودن تمامی شرایط و امکانات برای اجرای حکم و انجام تشریفات قانونی و مذهبی برای انجام قصاص نفس و اعزام قاتل صبح امروز پای چوبه دار در زندان مرکزی بوشهر با اعطای مهلت به محکوم اجرای حکم صادره به تعویق افتاد.
دادستان عمومی و انقلاب بوشهر اظهارامیدواری کرد اولیای دم با گذشت قطعی و بدون قید شرط باعث رهایی محکوم از اجرای قصاص شوند و از فوایدی که تعالیم دینی بر آن تاکید کرده است بهره مند شوند.
حسن پور گفت: باتوجه به تایید رای صادره توسط دیوان عالی کشور و استیذان رئیس قوه قضاییه درصورتیکه خانواده قاتل نتوانند نظر اولیای دم را جلب کنند حکم اجرا خواهد شد.
وی افزود: از سال ۹۴ تاکنون ۵فقره پرونده قتل با تلاش قضات اجرای احکام و ناظر زندان منجر به سازش شده است و قاتل ها پس از سپری کردن جنبه عمومی جرم از زندان آزاد شده اند.
دادستان عمومی و انقلاب بوشهر یادآورشد: هم اینک تشریفات لازم قانونی ۵پرونده قتل دیگر برای اجرای حکم نیز در بوشهر انجام شده است که قضات اجرای احکام و معتمدان به همراه خانواده های قاتل تلاش خود را برای مصالحه و صلح و سازش طرفین آغاز کرده اند.
وی گفت: برخی از اولیای دم در قبال دریافت دیه حاضر به گذشت هستند اما بدلیل ناتوانی محکومان و خانواده آنها در تامین دیه این مهم هنوز انجام نشده است.

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماSorry. No data so far.

تازه ترین اخبار