بازارچه های موقوفه این بندرقوانین وقف را رعایت نمی کنند

به گزارش ایرنا، مصطفی سالاری روز یکشنبه درجلسه شورای اقامه نماز استان بوشهر افزود: این اماکن با در نظر گرفتن مساله وقف باید فعالیت کنند و اگر دراین اماکن نمازخانه وجود ندارد، دستگاه های اجرایی مرتبط اقدام کرده تا وقت نماز مردم بتوانند از آن استفاده کنند. وی در...

به گزارش ایرنا، مصطفی سالاری روز یکشنبه درجلسه شورای اقامه نماز استان بوشهر افزود: این اماکن با در نظر گرفتن مساله وقف باید فعالیت کنند و اگر دراین اماکن نمازخانه وجود ندارد، دستگاه های اجرایی مرتبط اقدام کرده تا وقت نماز مردم بتوانند از آن استفاده کنند.
وی در بخش دیگریث از سخنان خود، ترویح و اجرای طرحهای مربوط به اقامه نماز را ضروری خواند و از همه دستگاههای اجرایی این استان خواستار همکاری در این زمینه شد.
سالاری بیان کرد: وضعیت نمازخانه های بین راهی بررسی و اگر در مکان هایی واقع شده اند که قابلیت دسترسی به آنها سخت است و امکان استفاده از این مکانها در موارد ضروری دیگر از جمله اورژانس موثرتر است با در نظر گرفتن مکان جدید برای نمازخانه، تغییر کاربری نمازخانه سابق در دستور کار قرارگیرد.
وی اظهارکرد: هرچند در سواحل با محدودیت زمین برای احداث نمازخانه رو برو هستیم ولی دراین ارتباط دستگاههای مرتبط بررسی های لازم را انجام دهند تا مکان های مناسبی برای شناسایی و نماز خانه احداث شود.
رئیس ستاد اقامه نماز استان بوشهر گفت: توسعه و احیا نماز صبح درمساجد استان از برنامه های این ستاد است که درسال گذشته در۳۲ مسجد در طول سال اجرایی شد.
حجت الاسلام عباس خوشنود افزود: همچنین تشویق بازاریان و کسبه در قالب طرح منهاج، به منظور شرکت در اقامه نماز اول وقت مساجد نیز از برنامه های در اولویت ستاد در سال گذشته بود که در ۹ مسجد با همکاری بسیج اصناف و ائمه حمعه شهرستانها برگزار شد.
وی اظهار کرد: سال گذشته در قالب طرح قیام، ۵۰ روحانی به روستاها به منظور ترویج و توسعه فرهنگ نمازاعزام شدند.
خوشنود ادامه داد: کارگاه آموزش و توانمند سازی پرستاران و بهیاران در زمینه احکام نماز بیماران و ترویج اقامه نماز جماعت در بیمارستانها و مراکز درمانی نیز از دیگر اقدامات سال گذشته ستاد اقامه نماز استان بود که سه کلاس با شرکت ۱۱۵ نفر تشکیل شد.
وی بیان کرد: طرح برگزاری نماز صبح امسال نیز در برنامه های این ستاد قرار دارد که، ۵۸ مسجد با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی در اختیار ما قرار گرفته است.
خوشنود گفت: از بازاریان و کسبه تقاضا می کنیم که در زمان برپایی نمازهای جماعت با حضور خود در مساجد محل کسب در ترویج فرهنگ نماز ما را همراهی کنند.
وی افزود: امسال طرح استقرار روحانیون در مناطقی که روحانی مستقر نیست در دستور کار ستاد اقامه نماز قرارگرفته است که در این ارتباط ۷۰ روحانی به این مناطق اعزام شده اند.

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماSorry. No data so far.

تازه ترین اخبار