داروی سرطان رنگ مو را تغییر می دهد!

خبرگزاری مهر: محققان اسپانیایی هنگام تحقیق درباره داروی جدید سرطان متوجه شدند، این دارو موهای سپید بیماران را تیره می کند. به نقل از دیلی میل، بیماران سرطانی به دلیل  شیمی درمانی با مشکل ریزش مو مواجه می شوند اما ۱۴ بیمار که در تحقیقی روی دارویی جدید شرکت...

خبرگزاری مهر: محققان اسپانیایی هنگام تحقیق درباره داروی جدید سرطان متوجه شدند، این دارو موهای سپید بیماران را تیره می کند.

به نقل از دیلی میل، بیماران سرطانی به دلیل  شیمی درمانی با مشکل ریزش مو مواجه می شوند اما ۱۴ بیمار که در تحقیقی روی دارویی جدید شرکت کرده بودند اکنون با عاضه جانبی متفاوتی روبرو شده اند. موی خاکستری این بیماران مشکی شده است! این تحقیق در اسپانیا انجام شده است.

برخی از این بیماران که دهه ۷۰ عمر خود را سپری می کنند، تحت درمان با دارویی به نام «ایمون تراپی» قرار گرفته اند. در گروه ۵۲ نفره نمونه تحقیق ۱۴ بیمار مبتلا به سرطان ریه وجود داشتند که پس از مصرف دارو مذکور موهای سپیدشان، تیره شد.

دکتر نوئلا ریورا یکی از داروشناسان دانشگاه بارسلونا می گوید: هنگامیکه نخستین بیمار با این عارضه روبرو شد، تصور کردیم که می توان این نمونه را ایزوله کرد.  اما پس از آن متوجه شدیم این عارضه در بیماران دیگر نیز وجود دارد.

داروی مذکور ترکیبی از کیترودا، اوپدیوا و تسنتریک است. جالب آنکه همین داروها قبلا به از بین رفتن رنگدانه موهای بیماران مبتلا به نوع دیگری از سرطان منجر می شد.

اما تمام  ۱۴ بیمار حاضر در مطالعه محققان اسپانیایی عکس العمل بهتری نسبت به بقیه بیماران به این دارو داشتند. این روند نشان می دهد تیره شدن رنگ مو  نشانه ای از تاثیر دارو در بدن بیمار است.

به گفته محققان این نتایج نیازمند بررسی بیشتر است و هنوز به طور قطعی نمی توان گفت این دارو درمانی برای موهای سفید است.

اخبار مرتبط با این خبر

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماSorry. No data so far.

تازه ترین اخبار