راه‌اندازی صندوق ذخیره کارکنان شهرداری بندر بوشهر

به گزارش وحدتیه نیوز، نصرالله اسدی صبح امروز در نشست اعضای شورای شهر بوشهر با بیان اینکه در سال ۹۱ با هدف ارتقاء توان مالی و اقتصادی و بهبود معیشت کارکنان شهرداری و سازمان‌های وابسته، انجام خدمات عام‌المنفعه جهت اعضاء، برقراری و تقویت ارتباطات اجتماعی و فرهنگی بین اعضاء...

به گزارش وحدتیه نیوز، نصرالله اسدی صبح امروز در نشست اعضای شورای شهر بوشهر با بیان اینکه در سال ۹۱ با هدف ارتقاء توان مالی و اقتصادی و بهبود معیشت کارکنان شهرداری و سازمان‌های وابسته، انجام خدمات عام‌المنفعه جهت اعضاء، برقراری و تقویت ارتباطات اجتماعی و فرهنگی بین اعضاء در شورای سوم اساسنامه و آئین‌نامه اجرایی صندوق ذخیره کارکنان شهرداری بوشهر تصویب و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان نیز به این صندوق اختصاص داده شد اما تاکنون این صندوق که می‌تواند کمک بسیار خوبی به کارکنان زحمتکش شهرداری باشد تشکیل نشده است که از جناب شهردار درخواست داریم زمینه اجرایی شدن مصوبه شورا را فراهم کند.

وی در ادامه افزود: امروز در تمام دنیا شهرداری‌ها بیشتر به ارائه خدمات فرهنگی و اجتماعی مشغول هستند، بیان کرد: توسعه عمرانی لازمه توسعه شهر است، ولی توسعه اجتماعی و فرهنگی نیز مقدم بر توسعه عمرانی است.

اسدی بابیان اینکه تا توسعه فرهنگی و اجتماعی پیدا نکنیم به هیچ توسعه‌ای نمی‌رسیم، اظهار داشت: عوامل مؤثر بر پیشرفت و ترقی و توسعه در جوامع پیشرفته نشان می‌دهد که همه این کشورها از آموزش‌وپرورش توانمند و کارآمد برخوردار هستند.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر تصریح کرد: اگر هدف توسعه تغییر و دگرگونی مطلوب و همه‌جانبه در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی است که آن نیز بستگی به پرورش مغزهای آموزش‌یافته دارد که می‌تواند تحقیق کنند، نوآوری داشته باشند و خود و جامعه را با محیط مناسب سازگار کنند.

وی بیان کرد: آموزش‌وپرورش عامل اصلی و یکی از ارکان آن، معلمان، می‌توانند نقش بسزایی را در راه توسعه کشور ایفا کنند که درخواست دارم در زمینهٔ معیشت مالی به معلمان توجه جدی شود.

اسدی در ادامه اظهار داشت: ارتقاء سطح فرهنگی و آموزش‌های شهروندی نیازمند ایجاد خانه‌های فرهنگ در محلات شهر بوشهر است، ایجاد خانه‌های فرهنگ برای اقشار مختلف در محلات شهر از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که برای گسترش آموزش شهروندی در زمینه‌های فرهنگی، هنری، علمی، روان‌شناسی و مشاوره و مهارت‌آموزی در جهت اشتغال مفید ضروری است لذا درخواست دارم شهرداری در بودجه سال آینده شهرداری احداث حداقل ۵ تا ۶ خانه فرهنگ محلات دیده شود.

 

اخبار مرتبط با این خبر

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماSorry. No data so far.

تازه ترین اخبار