صادرات بیش از ۱۱ میلیارد دلار کالا از گمرک بوشهر

به گزارش وحدتیه نیوز، ناظر گمرکات استان بوشهر گفت: در ۱۰ ماه امسال به ارزش ۱۱میلیارد و ۲۳۷میلیون دلار کالا از گمرک های این استان به خارج کشور صادر شد. احمد پور حیدر افزود: در این مدت ۲۲ میلیون و۹۶۰هزار تن کالای غیر نفتی به انضمام میعانات گازی به...

به گزارش وحدتیه نیوز، ناظر گمرکات استان بوشهر گفت: در ۱۰ ماه امسال به ارزش ۱۱میلیارد و ۲۳۷میلیون دلار کالا از گمرک های این استان به خارج کشور صادر شد.

احمد پور حیدر افزود: در این مدت ۲۲ میلیون و۹۶۰هزار تن کالای غیر نفتی به انضمام میعانات گازی به خارج صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۳ از نظر وزن ۸ درصد افزایش و از لحاظ ارزش ۳۱ درصد کاهش نشان می دهد.

ناظر گمرکات استان بوشهر بیان کرد: از این میزان صادرات ۱۳ میلیون و ۸۰۷ هزار تن به ارزش هفت میلیارد و ۹۷ میلیون دلار کالای غیرنفتی و مابقی میعانات گازی بوده است.

وی اضافه کرد: در استان بوشهر ۱۳ گمرک وجود دارد که گمرک های خارگ، گناوه، دیر، منطقه ویژه اقتصادی پارس، کنگان، ریگ، بوالخیر، دیلم و منطقه ویژه اقتصادی بوشهر۱ و ۲، در حوزه واردات و صادرات و مابقی نیز در حوزه واردات کالاهای ملوانی و تعاونی مرزنشینان فعالیت می کنند.

پورحیدر، مقصد کالاهای صادراتی گمرک بوشهر را کشورهای امارات متحده عربی ، هند ، قطر، ویتنام، کویت و عمده اقلام صادراتی را روغن های نفتی، نرمال پارافین، الکیل بنزن، میگوی پرورشی، انواع ماهی و سیمان عنوان کرد.

ناظر گمرک های استان بوشهر به واردات کالا دراین مدت اشاره کرد و گفت: در این مدت بالغ بر یک میلیون و ۲۷۵ هزار تن کالا به ارزش حدود دو میلیارد و ۳۶۳ میلیون دلار از طریق گمرکهای استان بوشهر وارد کشور شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر وزنی ۱۷ و از نظر ارزشی ۳۲ درصد کاهش یافته است.

وی با اشاره به کاهش واردات و درآمد حاصل از آن اضافه کرد: درآمد گمرک های استان بوشهر در ۱۰ ماه نخست سال جاری ۱۷ هزار و ۵۴۰ میلیارد ریال است که در مقایسه با این مدت در سال گذشته ۲۴ درصد کاهش نشان می دهد.

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماSorry. No data so far.

تازه ترین اخبار