نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۹۶

 این خبر لحظه به لحظه بر اساس آمار رسمی، تکمیل می‌شود. ۱۳:۱۴: دبیر ستاد انتخابات استان قم گفت: آمار شرکت در انتخابات ریاست جمهوری مردم قم نشان می‌دهد که ۷۸ درصد از مردم این استان در انتخابات شرکت کرده‌اند. ۱۳:۱۲: با اتمام شمارش آرا در استان هرمزگان دکتر حسن روحانی...

 این خبر لحظه به لحظه بر اساس آمار رسمی، تکمیل می‌شود.
۱۳:۱۴: دبیر ستاد انتخابات استان قم گفت: آمار شرکت در انتخابات ریاست جمهوری مردم قم نشان می‌دهد که ۷۸ درصد از مردم این استان در انتخابات شرکت کرده‌اند.

۱۳:۱۲: با اتمام شمارش آرا در استان هرمزگان دکتر حسن روحانی با بیشترین آرا نفر اول و سید ابراهیم رئیسی دوم شد.

۱۳:۱۱: معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال و بختیاری و رئیس ستاد انتخابات استان چهارمحال و بختیاری از مشارکت ۷۵ درصدی مردم چهارمحال و بختیاری در انتخابات خبر داد

۱۱:۴۳: ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران گفت: نتیجه نهایی انتخابات ساعت ۱۴ امروز اعلام می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات کشور نتایج جدید شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد.
۱۱:۱۰: رییس ستاد انتخابات کشور: روند آرا مشخص است و نتیجه آرا هم تقریباً مشخص است اما به لحاظ قانونی، جناب آقای رحمانی فضلی ساعت ۱۴ نتیجه نهایی را اعلام خواهند کرد.

۱۱:۰۵: نتایج جدید شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری
علی اصغر احمدی رئیس ستاد انتخابات کشور با حضور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه حدود ۴۰ میلیون نفر در پای صندوق های رای حاضر شدند، نتایج شمارش انتخابات ریاست جمهوری را تا ساعت ۱۱ امروز به شرح زیر اعلام کرد:

مجموع آرای ماخوذه: ۴۰٫۰۷۶٫۷۲۹

تعداد آرای صحیح: ۳۸٫۹۱۴٫۴۷۰

۱-حسن روحانی: ۲۲٫۷۹۶٫۴۶۸

۲-سیدابراهیم رئیسی: ۱۵٫۴۵۲٫۱۹۴

۳-مصطفی میرسلیم: ۴۵۵٫۲۱۱

۴-مصطفی هاشمی طبا: ۲۱۰٫۵۹۷

۱۰:۳۴: استاندار سمنان با بیان اینکه ۵۰۸ هزار و ۱۱۵ نفر در استان واجد شرایط رای بودند، گفت: ۸۰درصد مردم استان در انتخابات مشارکت داشتند.

۱۰:۳۰: رئیس ستاد انتخابات خوزستان گفت: تاکنون یک میلیون و ۱۴۹ هزار و ۴۲۴ رأی مأخوذه این استان به حسن روحانی اختصاص یافته است.

۱۰:۲۹: فرماندار خوانسار با اشاره به اتمام شمارش آرای انتخابات در شهرستان خوانسار تصریح کرد: در انتخابات ریاست جمهوری آرای آقای روحانی و رئیسی با هم برابر بود.

۰۹:۴۸: درصد آرای کسب شده نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در شمارش اولیه اعلام شد.
نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 96

۰۹:۳۸: واکنش مثبت بورس به نتایج انتخابات
شاخص کل بورس از ساعات اولیه صبح با رشد ۶۸۳ واحدی از ۸۱ هزار واحد گذشت.

۰۹:۱۷: رییس ستاد انتخابات کشور:
بالغ بر ۴۰ میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند.
از نظر ما آرا تا سقف ۴۰ میلیون شمارش شده است و سایر شعب در حال تطبیق است.
ان‌شاءالله تا بعدازظهر و شاید زودتر نتایج نهایی را اعلام خواهیم کرد.
نتایج بر اساس تطبیق آماری است که از شعب به بخشداری‌ها و فرمانداری‌ها اعلام شده و برای جلوگیری از اشتباه، با گزارشات ناظرین شورای نگهبان تطبیق داده می‌شود.

۰۹:۰۵: دلیل تاخیر در اعلام نتایج انتخابات

رئیس ستاد انتخابات گفت دلیل تاخیر در اعلام آرا، تطابق رای‌های گزارش شده شعب به فرمانداری‌ها بوده است.

۰۸:۱۷: رئیس ستاد انتخابات استان همدان گفت: مشارکت مردم استان همدان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا به ۷۳ درصد رسید.
۰۸:۱۶: استاندار خراسان رضوی گفت: بر اساس آمار شعب آنلاین، میزان مشارکت مردم استان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها ٧۴ درصد بوده است.

۰۸:۰۴: نماینده دکتر حسن روحانی: نتایج انتخابات روشن است منتظر اعلام وزارت کشور هستیم

محمد رضا صادق نماینده دکتر حسن روحانی برای هماهنگی با شورای نگهبان در انتخابات ریاست جمهوری گفت: منتظر اعلام نتایج انتخابات از طرف وزارت کشور هستیم.

صادق در پاسخ به سوالی درباره زمان اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری گفت: کار شمارش آرا به خوبی پیش میرود و نتایج آن روشن است و منتظریم تا وزارت کشور نتایج بدست آمده را اعلام کند.

قرار است نتایج به دست آمده در انتخابات همزمان با شمارش آرا به صورت تدریجی اعلام شود.

۰۸:۰۳: دبیر ستاد انتخابات استان زنجان از مشارکت ۷۰.۵ درصدی مردم استان زنجان در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.
۰۸:۰۰: رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: حجت‌الاسلام حسن روحانی با فاصله قابل توجه به نسبت سایر نامزدها، رأی نخست انتخابات در استان را از آن خود کرد.
۰۷:۵۸: وزارت کشور برای اعلام رسمی نتایج انتخابات منتظر تایید شورای نگهبان است
۰۷:۵۰: وبسایت فرارو : خبرگزاری رویترز به نقل از منابع خود خبر داده است که از ۳۷ میلیون رای شمرده شده، حسن روحانی با کسب ۲۱ میلیون و ۶۰۰ هزار رای پیشتاز است. بنا بر این گزارش که رسما تایید نشده، ابراهیم رئیسی با حدود ۱۴ میلیون در رتبه دوم قرار دارد.
۰۷:۳۹: نماینده رئیسی از وزارت کشور رفت

صولت مرتضوی، نماینده سید ابراهیم رئیسی  لحظاتی پیش ساختمان وزارت کشور در خیابان فاطمی را ترک کرد. محمد رضا صادق، نماینده حسن روحانی نیز دقایقی پیش وزارت کشور را ترک کرده بود.

۰۶:۵۹ خبرگزاری ایسنا – فرماندار آغاجاری نتایج نهایی شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان را اعلام کرد.

محمود عیدانی با اشاره به پایان شمارش آرا شهرستان آغاجاری اظهار کرد:‌ در این شهرستان ۵ هزار و ۱۹۹ رای به نام سیدابراهیم رییسی، ۴ هزار و ۹۱۰ رای به نام حسن‌ روحانی، ۱۰۰ رای به نام سیدمصطفی آقامیرسلیم و ۴۲ رای به نام سیدمصطفی هاشمی‌طبا ثبت شد.

۰۶:۵۸:‌ خبرگزاری ایسنا – کل آرای ماخوذه انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان حمیدیه ۲۶ هزار و ۵۰۶ رای بوده است که از این تعداد، ۱۵ هزار و ۷۲۰ رای متعلق به آقای سیدابراهیم رییسی و ۷ هزار و ۸۵۳ رای متعلق به آقای حسن روحانی است.

همچنین از کل آرای ماخوذه انتخابات ریاست جمهوری در شهرستان حمیدیه ۴۵۴ رای به آقای سیدمصطفی میرسلیم و ۲۶۲ رای به آقای سیدمصطفی هاشمی‌طبا اختصاص دارد و در مجموع ۸۵ رای از کل آرای ماخوذه انتخابات ریاست جمهوری در این شهرستان آرای باطله بود.

۰۶:۵۱: نتایج اولیه شمارش آرا انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در خراسان شمالی از پیشتازی حسن روحانی حکایت دارد.
۰۵:۰۶: آفتاب نیوز؛ تصویری از توئیت پیام فضلی نژاد از نویسندگان روزنامه کیهان درباره انتخابات ریاست جمهوری را منتشر کرد.
نتایج انتخابات ریاست جمهوری 96
۰۵:۰۵: فرماندار تهران در پایان برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، با صدور پیامی، حضور شهروندان شهرستان تهران پای صندوق های رای را بی‌سابقه و بی نظیر خواند.
۰۵:۰۴: استاندار کرمان حضور جوانان پای صندوق های رای را کم نظیر توصیف کرد و گفت: رسانه های منطقه و جهان از حضور چشمگیر مردم پای صندوق های رای حیرت زده شده اند.
۰۵:۰۳: رئیس ستاد انتخابات استان گلستان با اشاره به مشارکت ۷۸.۰۷ درصدی مردم استان گلستان گفت: یک میلیون و ۷ هزار و ۴۱۲ نفر در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا در استان گلستان شرکت کردند.
۰۵:۰۲: استاندار خراسان رضوی مشارکت مردم این استان را در انتخابات ۲۹ اردیبهشت بر اساس آرا ماخوذه در شعبه هایی که به صورت آنلاین به سامانه مرتبط هستند ۷۴،۷ درصد اعلام کرد.
۰۵:۰۱: شمارش اولیه بخشی از آرا در کرج حکایت از پیشتازی حجت‌الاسلام حسن روحانی از کاندیداهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری دارد.
۰۵:۰۰: شمارش اولیه آرای برخی صندوق ها به ویژه صندوق های روستایی حاکی از آن است که حجت الاسلام روحانی در استان آذربایجان غربی پیشتاز است.
۰۴:۵۹: حماسه ۸۰ درصدی مردم گیلان در انتخابات
۰۴:۵۸: دبیر ستاد انتخابات استان قم گفت: مردم قم در این انتخابات مشارکت ۷۸ درصدی را به ثبت رساندند و بیش از ۶۰۷ هزار نفر از واجدین شرایط در استان قم در انتخابات شرکت کردند.
۰۴:۵۷: رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: ۸۰ درصد مردم قزوین در انتخابات شرکت کردند.
۰۴:۵۶: نتیجه آراء شمارش شده از صندوقهای شهری و روستایی در کرمانشاه حکایت از پیشتازی حسن روحانی دارد.
۰۴:۵۵: نتایج اولیه شمارش آرای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در قم نشان از آرای بالاتر حجت الاسلام رئیسی نسبت به سایر نامزدها در این استان دارد.
۰۴:۵۴: رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: آرای ثبت شده تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۹ اردیبهشت، ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۳۴۷ نفر در استان اصفهان بوده که مشارکت ۷۳٫۲ درصدی مردم استان اصفهان را نشان می‌دهد.
۰۴:۵۳: آمار اولیه از شمارش آرا در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در کهگیلویه و بویراحمد حاکی از پیشتازی حجت الاسلام روحانی در این استان است.
۰۴:۲۶: توییت حمید ابوطالبی دقایقى پیش منتشر شد
اخبار لحظه به لحظه از اعلام نتایج دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری
۰۴:۰۴: فرماندار تهران گفت که بیش از ۶۰ درصد واجدین شرایط تهرانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری مشارکت داشته‌اند.
۰۴:۰۰: رئیس ستاد انتخابات استان اصفهان گفت: آرای ثبت شده تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۲۹ اردیبهشت، ۲ میلیون و ۵۶۰ هزار و ۳۴۷ نفر در استان اصفهان بوده که مشارکت ۷۳٫۲ درصدی مردم استان اصفهان را نشان می‌دهد.
۰۳:۲۷: دبیر ستاد انتخابات استان قم گفت: مردم قم در این انتخابات مشارکت ۷۸ درصدی را به ثبت رساندند و بیش از ۶۰۷ هزار نفر از واجدین شرایط در استان قم در انتخابات شرکت کردند.
۰۳:۲۴: رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: ۸۰ درصد مردم قزوین در انتخابات شرکت کردند.
۰۳:۱۶: مشارکت در استان کرمان ۶۵ درصد اعلام شد.
۰۲:۵۷: روحانی در کرج پیشتاز است
شمارش اولیه بخشی از آرا در کرج حکایت از پیشتازی حجت‌الاسلام حسن روحانی از کاندیداهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری دارد.
۰۲:۳۵: استاندار مازندران به مشارکت ۸۷ درصدی مازندرانی‌ها در انتخابات اشاره کرد و گفت: بیش از ۲ میلیون نفر از مردم استان در انتخابات مشارکت داشتند که برای نخستین‌بار این حضور بی‌نظیر بوده است.
۰۲:۳۲: رئیس ستاد انتخابات استان گلستان با اشاره به مشارکت ۷۸.۰۷ درصدی مردم استان گلستان گفت: یک میلیون و ۷ هزار و ۴۱۲ نفر در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا در استان گلستان شرکت کردند.
۰۱:۵۷: مردم استان یزد با مشارکت بالای ۹۰ درصدی در انتخابات ۹۶ حماسه‌ای ماندگار در تاریخ دارالعباده به ثبت رساندند.
۰۱:۵۳: میزان مشارکت چند استان بزرگ کشور اعلام شد
اخبار لحظه به لحظه از اعلام نتایج دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری
۰۱:۳۶: مشارکت بیش از ۶ میلیون نفر در استان تهران
۰۱:۳۳: آمار نهایی میزان مشارکت مردم استان سمنان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا:

۴۰۴۵۱۴ نفر شرکت کننده در انتخابات

۰۱:۳۰: میرحسین و زهرا رهنورد در انتخابات شرکت کردند

زهرا موسوی دختر میرحسین موسوی در توئیتر خود نوشت:‌ «مادر و پدر رای دادن.»

۰۱:۲۹: کروبی، به روحانی رای داد
 فرزند رئیس مجلس ششم از شرکت پدرش در انتخابات خبر داد.
۰۱:۲۸: آمار غیررسمی از میزان مشارکت استانها در انتخابات

۵ میلیون و ۷۴۰ هزار نفر  از واجدین شرایط تهران در انتخابات شرکت کردند.

۱ میلیون و ۵۹۸ هزار نفر از واجدین شرایط آذربایجان غربی در انتخابات شرکت کردند.

۲ میلیون و ۱۴۷ هزار نفر از واجدین شرایط خوزستان  در انتخابات شرکت کردند.

۰۱:۲۲: سخنگوی شورای نگهبان در گفتگو با شبکه خبر عنوان کرد: با توجه به گزارش‌های تخلفات توانستیم با پیگیری‌های اولیه آن‌ها را رفع کنیم.

عباسعلی کدخدایی در گفت‌وگوی زنده عنوان کرد: این که گفته می‌شود گزارش تخلفات زیاد بوده به منظور این نیست که تخلفی صورت گرفته است.برای مثال گفته می‌شود که در فلان شهر و فلان نقطه تعرفه کم است اما وقتی بررسی صورت گرفت مشاهده شد که تعرفه به اندازه کافی بوده است. ما موظف به بررسی تمامی گزارش‌های مربوط به تخلف هستیم

۰۱:۲۰: میزان مشارکت در خراسان رضوی ۷۴ درصد بوده است.
۰۱:۱۹: مشارکت در استان مرکزی به ۷۴ درصد رسید.
۰۱:۱۸: استاندار خراسان جنوبی خبر داد: مشارکت ۸۴ درصدی مردم خراسان جنوبی در انتخابات.
۰۱:۱۷: میزان مشارکت نهایی استان اصفهان ۷۲ درصد اعلام شد.
۰۱:۱۶: استاندار گیلان خبر داد: مشارکت ۷۷ درصدی مردم گیلان در انتخابات.
۰۱:۱۱: مشارکت بالای ۷۰ درصدی مردم هرمزگان تاکنون/انتخابات در ابوموسی به پایان سید.
۰۱:۰۷: رئیس کمیته فن‌آوری اطلاعات ستاد انتخابات استان فارس، میزان مشارکت مردم این استان در انتخابات ۲۹ اردیبهشت را بیش از ۷۰ درصد دانست.
۰۱:۰۶: رییس ستاد انتخابات استان تهران از مشارکت بیش از ۷۰ درصدی مردم تهران در انتخابات خبرداد.
۰۰:۵۹:  رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی: ۳ میلیون و ۳۲۵ هزار نفر در خراسان رضوی در انتخابات مشارکت داشتند.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان شرقی: ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر از واجدین شرایط آذربایجان شرقی در انتخابات شرکت کردند

رئیس ستاد انتخابات استان مرکزی: میزان مشارکت مردم استان مرکزی در انتخابات تا ساعت ۲۳٫۳۰ امشب حدود ۷۶۴ هزار نفر معادل ۷۳٫۰۶ درصد است

بر اساس اعلام استانداری؛ ساعت کار دستگاه‌های اجرایی استان خوزستان فردا از ۹ صبح آغاز می‌شود

۰۰:۵۸: رییس ستاد انتخابات استان تهران از مشارکت بیش از ۷۰ درصدی مردم تهران در انتخابات خبرداد.
۰۰:۵۴: رئیس کمیته فن‌آوری اطلاعات ستاد انتخابات استان فارس، میزان مشارکت مردم این استان در انتخابات ۲۹ اردیبهشت را بیش از ۷۰ درصد دانست.
۰۰:۵۲: طبق گزارشی که رئیس ستاد انتخابات استان سمنان منتشر کرد، میزان مشارکت مردم استان در انتخابات ۲۹ اردیبهشت ۹۶ از ۸۰ درصد عبور کرده است.
۰۰:۴۹: رییس ستاد انتخابات استان اصفهان: در هیچ یک از شهرستان های اصفهان کمبود تعرفه نداشتیم.
۰۰:۴۶: رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل: میزان مشارکت در اردبیل از ۷۰ درصد گذشت.
۰۰:۴۳: پیش‌بینی مشارکت ۷۰ درصدی مردم آذربایجان‌شرقی در انتخابات.
۰۰:۳۴: فرماندار مشهد پیش‌بینی کرد که میزان مشارکت مردم مشهد در انتخابات به ۷۰ درصد رسیده باشد.
۰۰:۳۲: رییس ستاد انتخابات استان کرمانشاه گفت: مشارکت کرمانشاهیان در انتخابات بیش از ۷۰ درصد است.
۰۰:۲۹:  آخرین میزان مشارکت مردم در انتخابات: ۴۲ میلیون نفر.
۰۰:۲۵: رئیس ستاد انتخابات خوزستان: بیش از ۲ میلیون نفر در خوزستان رای خود را به صندوق انداختند.
۰۰:۲۴: آمار رسمی و مقدماتی در استرالیا

جمع کل آرا ماخوذه ١٠٢۴٣

آقای روحانی   ٩٩۵١
آقای رئیسی   ٢٣۵
آقای میرسلیم.   ١٣
آقای هاشمی طبا.   ٨
آرا باطله.   ٣۶ /کانال سفارت ایران – کانبرا
۰۰:۲۲: به نقل از یک منبع آگاه میزان مشارکت در تهران تاکنون نزدیک به ۵ میلیون نفر بوده است.
۰۰:۲۱: رای گیری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها پایان یافت و شمارش آرا آغاز شد.
۰۰:۰۵: وزارت کشور: آمار شرکت در انتخابات از ۴۰ میلیون عبور کرد.
۲۲:۱۲: رئیسی: همواره برای رأی مردم، احترام قائلیم
کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: باید همواره به رأی مردم و قانون احترام قائل باشیم، بنابراین بنده به‌عنوان کاندیدای انتخاباتی معتقدم میزان رأی ملت است و احترام به قانون و رأی مردم ایجاب می‌کند که منتظر باشیم و ببینیم نتایج چه می‌شود.
۲۲:۱۱: احمدی نژاد، بالاخره آمد
اخبار لحظه به لحظه از دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری
۲۱:۳۶: رئیسی وارد ستاد انتخابات کشور شد
ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری وارد وزارت کشور شد.
۱۲:۵۸: دبیر شورای نگهبان رای خود را به صندوق انداخت.
۱۲:۳۷: شهردار تهران گفت: بعد از انتخابات حتما رقابت ها به پایان خواهد رسید و کار و خدمت برای مردم در مبارزه با فقر و مشکلات اقتصادی آغاز می شود.
۱۱:۵۶: قالیباف در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهرک سینا اردبیل رای خود را به صندوق انداخت.
۱۱:۱۴: سید مصطفی میرسلیم نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور در مسجد قبای تهران رای خود را به صندوق انداخت.
۱۰:۵۷: سیدابراهیم رئیسی دقایقی پیش با حضور در مسجد ارشاد شهر ری، رای خود را به صندوق انداخت.
۱۰:۵۳: دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با حضور در مسجد حضرت ابوالفضل(ع)قم رای خود را به صندوق انداخت.

برچسب ها

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماSorry. No data so far.

تازه ترین اخبار