پدیده گرد و خاک در بوشهر/ دریا مواج می‌شود

نادر شفیع‌خدایی اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در ساعاتی از ظهر و بعد از ظهر سرعت وزش باد با جهت شمال غربی به طور نسبی افزایش می‌یابد. وی خاطرنشان کرد: در پی افزایش سرعت باد در استان، پیش‌بینی می‌شود ارتفاع موج...

نادر شفیع‌خدایی اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در ساعاتی از ظهر و بعد از ظهر سرعت وزش باد با جهت شمال غربی به طور نسبی افزایش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: در پی افزایش سرعت باد در استان، پیش‌بینی می‌شود ارتفاع موج دریا نیز به طور نسبی افزایش یابد و همراه با وزش باد، ایجاد گرد و خاک محلی نیز دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر بیان کرد: برای ۲۴ ساعت آینده آسمان استان صاف تا قسمتی ابری همراه با افزایش ابر و غبار محلی پیش‌بینی می‌شود و در ساعاتی از روز با وزش باد و احتمالا گرد و خاک در برخی نقاط همراه خواهد بود.

وی اضافه کرد: برای این مدت جهت باد شمال غربی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۳۴ کیلومتر در ساعت و در طی ساعاتی از روز تا ۴۴ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی می‌شود.

شفیع‌خدایی ادامه داد: ارتفاع موج دریا نیز در این مدت بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و در سواحل مرکزی و جنوبی ۶۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر گاهی تا ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.

وی افزود: فردا زمان مد اول دریا ساعت دو و ۵۳ دقیقه بامداد، جزر اول دریا ساعت پنج و ۱۸ دقیقه بامداد، مد دوم دریا ساعت ۱۲ و دو دقیقه و جزر دوم دریا ساعت ۲۰ و ۳۲ دقیقه خواهد بود.

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماSorry. No data so far.

تازه ترین اخبار