۷۳ میلیارد و ۶۰۰میلیون ریال درحوزه خدمات بهزیستی شهرستان دشتستان هزینه شد

به گزارش وحدتیه نیوز، علیرضا هوشیار روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در سال ۹۳ سهم اعتبار این شهرستان ۵۷ میلیارد ریال بود . وی با اشاره به گستردگی حوزه کاری و خدماتی بهزیستی گفت: بهزیستی یک نهاد حمایتی محض نیست که اغلب مردم با نگاه حمایت از معلولان...

به گزارش وحدتیه نیوز، علیرضا هوشیار روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در سال ۹۳ سهم اعتبار این شهرستان ۵۷ میلیارد ریال بود .
وی با اشاره به گستردگی حوزه کاری و خدماتی بهزیستی گفت: بهزیستی یک نهاد حمایتی محض نیست که اغلب مردم با نگاه حمایت از معلولان و آسیب دیدگان اجتماعی برای آن تصور دارند بلکه حوزه های فعالیت این نهاد بویژه در حیطه پیشگیرانه و توانمندسازی همه افراد جامعه را بنوعی به خود مرتبط می داند.
وی شعار امسال بهزیستی را ‘ ایرانی با نشاط با بهتر زیستن برای همگان’ ذکر کرد و افزود: علاوه بر برنامه های حمایتی جامعه هدف خود، مشاوره های ژنتیک، آموزش های پیش از ازدواج، مراکز نگهداری سالمند، غربالگری شنوایی نوزادان از دیگر فعالیت های بهزیستی است.
هوشیار ادامه داد: بهزیستی در شهرستان دشتستان به پنج هزار معلول، یکهزارو ۵۰۰ زن سرپرست خانوار و آسیب دیده اجتماعی و ۷۳ فرزند تحت خدمات امدادی خدمات ارائه می دهد.
وی با اشاره به اینکه مردم از فعالیت های گسترده بهزیستی در حوزه سلامت فرد و جامعه اطلاع کافی ندارند افزود: تلاش در جهت کاهش آسیب های اجتماعی با انواع خدمات آموزشی و مشاوره ای، طرح های درمانی و توانمندسازی از فعالیت هایی است که همه مردم جامعه باید از آن آگاه بوده و از آن استفاده کنند.
رئیس بهزیستی دشتستان گفت: اکنون در همه بخش های شهرستان جهت ارائه خدمات بیشتر و دسترسی بهتر جامعه هدف به خدمات بهزیستی نمایندگی دولتی داریم.
وی افزود : ۳۴ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال بابت مستمری دو هزارو ۹۰۰خانوار مددجو و معلول، ۲۶میلیارد و ۳۰۰میلیون ریال برای ارائه خدمات در کلیه برنامه ها و طرح ها برای گروه های هدف و ۱۳۰ میلیارد ریال نیز برای کمک به مراکز نگهداری معلولان وسالمندان و خرید تجهیزات توانبخشی هزینه شده است.
هوشیار اضافه کرد: در بخش اشتغال یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از تسهیلات به شکل بلاعوض سرمایه کار برای ۱۳۵ نفر از زنان سرپرست خانوار ، زنان همیار و معتادان بهبود یافته پرداخت شده است.
وی ادامه داد: همچنین ۱۵میلیارد ریال تسهیلات کم بهره چهار درصد برای اشتغال ۳۵۰نفر پرداخت شد.
این مسئول افزود: در بخش ساخت مسکن استفاده ۲۵ خانوار از کمک های بلاعوض، در بخش تحصیلی حمایت از ۲۰۰ دانشجوی معلول و فرزند مددجو، پرداخت بیمه ۳۶۴زن سرپرست خانوار، پرداخت یک میلیارد و ۶۰۰میلون ریال کمک هزینه درمان، طرح مراقیبین خانگی برای ۱۰معلول سالمند و پرداخت یک میلیارد ریال برای مناسب سازی محیط زندگی معلولان از عمده فعالیت های بهزیستی دشتستان در یکسال گذشته بوده است.
هوشیار گفت: استان بوشهر جز ۹ استان طرح پایلوت برای خرید کمک وسایل توانبخشی است که این وسایل خریداری و بین نیازمندان توانبخشی توزیع شد.
وی گفت: در جلسه ای با فرماندار دشتستان طرح مناسب سازی بیمارستان، مراکز درمانی و داروخانه ها تصویب شده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: پیش بینی دو میلیارد ریال اعتبار در کمیته برنامه ریزی جهت اصلاح طرح پایلوت خیابان بیمارستان و مناسب سازی آن توسط شهرداری برازجان مصوب شد.

دیدگاه ها (۰)

دیدگاه شماSorry. No data so far.

تازه ترین اخبار